mapa Teplice

2004 Teplice

Vítězové

fotografie
Pavel "Bidlo" Seiner
fotografie
Tomáš "Sopt" Vobořil

Statistika

Počet startujících dvojic 14
Počet dvojic které dokončily závod 9
Úmrtnost 35.71%
Délka tratě vzdušnou čarou 28 km
Vystoupáno metrů 747 m
Sestoupáno metrů 564 m
Čas vítězů 9:17
Průměrná rychlost 3.01 km/h
2004
5.11.-7.11.
Pro dvojice převážně roverského věku byl určen orientační a vytrvalostní Závod tří vrchů, který pro své kolegy z různých regionů připravili během uplynulého víkendu zástupci teplického roverského kmene Wipzynk. Jeho cílem bylo především prověřit fyzické a orientační schopnosti účastníků, kteří startovali v celkem 14 dvojicích.
Zahájení proběhlo již v pátek, kdy byla všem závodícím vysvětlena pravidla soutěže. Jejich úkol byl absolvovat v co nejkratším možném čase celkem tři vybrané vrcholy na Teplicku, přičemž celková délka trasy se pohybovala kolem 45 kilometrů. Během jejich putování regionem museli navíc absolvovat další disciplíny, jejichž zdárným překonáním mohli získat nějaké ty minusové body do konečného času. Jednalo se například o horolezectví, střelbu, signalizaci nebo rozdělání ohně v extrémních podmínkách.
Nejrychlejší liberecko-litoměřická dvojice dokázala trasu včetně úkolů ukončit po neuvěřitelných osmi hodinách. Tři dvojice závod z různých důvodů nedokončili. Konečným pořadím ale zacloumaly podstatně výsledky jednotlivých disciplín. Na pamětní trika pro vítěze soutěže se tedy nakonec mohli těšit domácí roveři.
Letošní Závod tří vrchů se stal druhým ročníkem této soutěže a stejně jako loni se setkal s úspěchem. Podobně jako loňskou premiéru klání i tuto provázelo pošmurné počasí, které jen zvyšovalo nároky na vytrvalost účastníků. Podle nich i podle slov organizátorů však soutěž splnila očekávání a jistě se bude příští rok opakovat.

Rick - Jiří Richter

Jenom ve zkratce k ročníku 2004. Po prvním ročníku jsem si říkal že akce měla celkem úspěch. Spíše ze zvědavosti jsem se pustil do ročníku dalšího. Hned při plánování trasy jsem si říkal že letos to ve čtyřech fakt nedáme! Začal jsem tedy oslovovat jednotlivé lidičky s prosbou o účast v service teamu. Ve finále se povedlo uhnat Mecha a Ricka. Z loňska jsem už počítal s Lišákem a na lana jsem doslova nahnal loňské vítěze Prófu s Bártem.
Startovalo od teplické klubovny a prvním kontrolním bodem byl vrch Jedovina, který leží nad dálnicí spojující Teplice a Ústí. Zde bylo úkolem dvojice na tři diabolky nastřílet co nejvíc bodů. Některým hlídkám putování po bývalé výsypce dělalo problémy.
Druhým stanovištěm byla Kateřina, je to rybník u Modlan a je využíván především rybáři, ale tentokrát ho použil Mech pro svoji disciplínu. Zde bylo úkolem obkroužit bójku a vejít se do stanoveného času. Nejmladší účastníci se zde poroučeli ke dnu a museli být odvezeni. Jako servisáci jsme se docela dost pobavili při přesunu lodě z klubovny na Kateřinu a zpět. Nacpat loď do krátkýho fáčka je celkem kumšt. I policisti se smáli když to viděli!
Třetím stanovištěm byla zřícenina hradu Kyšperk. Zde si Prófa s Bártem připravili lanové aktivity. Závodníci sem doráželi značně prověřeni počasím a čekačky nebyly nic moc. Hlavně že to všichni přežily.
Z Kyšperku si to všichni pelášily na Komárku. Zde byl Rick a signalizační úkol. Praporky a sníh začaly lítat vzduchem. Sněžení fakt nikdo nečekal! Bylo vidět sotva na 5 kroků a do toho ještě signalizovat, lahůdka. Zde si někteří skočily na čaj do hospody a pak už opět sestupovaly směr Teplice.
Předposlední zastávkou na trase byla přítkovská střelnice. Zde měli pod dohledem Lišáka účastníci sehnat dříví na oheň a rozdělat jej. Podmínky byly různé podle toho jak kdo přicházel, světlo, tma, déšť, nedéšť a sirky jenom tři. Někdo měl hotovo hned a jiný se s tím páral jako by to dělal prvně.
Posledním stanovištěm a i vrchem byla Doubravka. Za půl minuty si zapamatovat co nejvíce z dvaceti předmětů a pak je vyjmenovat nezní vůbec těžce. Ale na konci závodu už to dělalo docela problémy.
No každopádně letos vyhráli domácí a to Pavel se Soptíkem, kteří sice nebyli nejrychlejší, ale při součtu bonifikací z jednotlivých stanovišť měli jednoznačně nejlepší čas. Příští rok se organizace ujmou kolegové z Litoměřic tak jsem zvědavý jak to dopadne. Já si alespoň zkusím zač je toho loket.
Kulda