mapa Borová

2015 Borová

Vítězové

fotografie
Gregora Jakub
fotografie
Gregora Zdeněk

Statistika

Počet startujících dvojic 73
Počet dvojic které dokončily závod 40
Úmrtnost 45.21%
Délka tratě vzdušnou čarou 55.92 km
Vystoupáno metrů 1550 m
Sestoupáno metrů 1550 m
Čas vítězů 11:16
Průměrná rychlost 4.97 km/h
Tradice je tradice a ty by se měly držet.  A navíc, chce se mi něco napsat…… tak hele, pěkně postupně.

1/Výbava:

Výbava je fakt důležitá věc. Nejdůležitější je mapa a buzola. My měli map opravdu dost! Tedy Požírač měl map opravdu dost. Musím si je s ním prohlížet a dělat, že tomu rozumím a taky ho chválit. Dvacet sedm kopií velikosti A4! A všechny vlastně úplně k hovnu. Na té nejmladší bylo v rohu razítko „Státní tiskárny Kolín - nositel řádu práce“. Nejstarší měla hnědé a potrhané okraje a dominoval na ní latinský nápis „tady žijí lvi“. Většina cest a míst na mapách uvedených již neexistovala.  Jediný bod, dle kterého se dalo orientovat, bylo okresní město Gottwaldov. 
Buzola vole! To bys musel vidět! Tady je třeba dodat, že požírač je orientační běžec tělem i duší, ba co víc, v jakési kategorii i mistr republiky. Zpátky k buzole…. V podstatě to byla jakási plastová, částečně průhledná věc naplněná tekutinou. Asi nějaká zmenšenina vířivky, protože to bylo samá bublina. Uvnitř plavalo cosi, co připomínalo žížalu, která si jednoho krásného letního dne vyrazila na cestu a na asfaltu jí došla šťáva. Aby to drželo pohromadě, bylo to omotaný zažloutlou izolepou. Buzola úplně k hovnu!
Ty nejdůležitější věci bychom tedy měli. Vlastně néé! Já měl v batohu taky jednu vychytávku! Celou cestu jsem se dřel s Kuldou doporučeným almanachem „Konec záhady hlavolamů“! Pro snížení hmotnosti jsem odpreparoval desky, igelitovým sáčkem tu vzácnost ochránil před vlhkem a s pocitem největšího chytráka založil do nejtajnější kapsy. Už asi tušíš, k čemu mi to bylo. Ne, ani k tomu jsem to nepoužil. Požírač byl sice 5x, ale utíral listím a já za celou cestu nepotřeboval vůbec.

2/ Forma:

Forma? Kde ty loňský, vlastně předloňský, sněhy jsou? Patní ostruha mě nasměrovala mezi bajkery. Nestěžuju si, kolo mě baví. Shrnuto a podtrženo: letos najeto 4,5tis.km, naběháno asi dvěstě. Požír se tento rok zúčastnil dvaceti orienťáků, se slušně řečeno, nevalnými výsledky. Jo, jezdí na kole do práce. Tam a zpátky cca 7km. Na začátku října jsme spolu vyběhli na Ještěd, kde jsem zjistil, že nám kluk trochu přibral! Za co stojí taková forma, si domyslíš…

3/Příprava:

Těšil jsem se, ale chybělo mi to sportovní těšení. Prostě jsem se balil spíš jako na výlet než na závod. Žádný energetický gely, jonťáky nebo sacharidový diety. Nějaká tatranka, řízek, houska se šunkou a litr vody. Jo, abych byl přesný, měl jsem v kapse asi pět pytlíků magnesia proti křečím.  Požírač měl jídla dost, včetně energetických gelů. A dvě deci vody v plastové lahvi, kterou měl v plánu doplňovat z kaluží. A taky doplňoval. (Že by právě proto byl 5x ?)

4/Parťák:

Viz. Kravaře 2013–šuplík první „nasranost“ + přidám něco letošního. Před potokem máme ještě relativně suché boty, zouvám se, sundám ponožky a brodím. Požírač sundá jen jednu botu, je to fakt moc chytrý, protože ten potok hodlá přeskákat po jedný noze. Asi tušíš, jak to dopadlo….. Po lodích mu byla taková zima, (chápej, v listopadu a deset nad nulou, no hrůza) že si musel před vyběhnutím navlíknout úplně promočený rukavice! Ne, nebude si je navlíkat za běhu, dokud si je nenavleče, nevyrazí! Tak, asi tak….prostě na hovno!

5/Kritika aneb co se tak říkajíc „odfláklo“:

Určitě bych zachoval na vítězné ceduli štítky se jmény. Za tu dřinu a jen popisovačem? Jméno každého vítěze Z3V by mělo být navždy vytesáno!
Druhá výtka se týká vyhlášení výsledků. Jen tři nejlepší? Vlastně pět, ale není to málo? Nevyhlašovalo se deset hlídek? Pokud budu mluvit za sebe, já si chci přiřadit ke jménům i obličeje…..

6/Pochvala:

Hele, bylo to fakt super! Trasa, úkoly na stanovištích, organizátoři, vy všichni kolem Z3V! Mně se to moc líbilo. Byly chvíle, hlavně před první kontrolou a po ní, kdy jsme si pohrávali s myšlenkou, že to zabalíme. Ale mohl bych se pak podívat do očí těm všem ostatním? A co sobě? Ne, dokončit třeba jako poslední, ale dokončit. Představ si, že by se říkalo: „Bratr-Atlet s Požíračem vzdali!“ Chválím tedy i sebe a Požírače. Chválím guláš a Kuldu, že to všechno spapal. Chválím chytrý řeči nás všech, večer u piva. 

7/Za sedmé:

Gratulace vítězům na prvním, druhém, třetí, desátém i sedmdesátém třetím místě.  Jedno z těch míst obsadíme s Požíračem i příští rok. A si piš, že jen do počtu nebudeme!!       

Černý Michal  B-A